Énekes produkció - Zsolnai-Faragó Tina

4 éves koromban kezdtem az énekléssel foglalkozni egy zeneovi keretein belül. Ezután a pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolában folytattam zenei tanulmányaimat, aztán csatlakoztam a pécsi 1. Sz. Gyakorló Általános Iskola Campanella kórusához, melyet Schóber Tamás karnagy vezet. Ő hívta fel a figyelmemet arra, hogy érdemes lenne komolyabban foglakoznom az énekléssel. Tanácsát megfogadtam és amellett, hogy a kórus szólistájává választott, jelentkeztem a Pécsi Nemzeti Színház Oliver! című darabjába, ahova beválasztottak, így szerepet kaphattam az előadásban. Később felvételt nyertem a Papp Zoltán zeneszerző-karnagy által vezetett Szivárvány Musical Stúdióba, ahol csodálatos 8 évet tölthettem izgalmas operett-és musical fellépésekkel, és egy remek társasággal. Közben Bukszár Mártához és Rubind Péterhez, a Pécsi Nemzeti Színház művészeihez jártam magánénekórákra.

2014-ben az egyetem Marketing Osztályán működő PTE Táncegyüttes vezetője felkért, hogy énekeljek az általuk rendezett Meseszép…. táncest című zenés-táncos darabban, ahol ismert mesék betétdalait adtuk elő a Művészeti Kar akkori hallgatójával, Ódor Botonddal. Nagy élmény jelentett ez számomra, hiszen korábban nem volt részem még olyan fellépésben, ahol ilyen szinten elevenedtek volna fel gyerekkorunk kedvencei. Ezért is nagy öröm számomra, hogy a Jubileum 650 PTE Napon ismét mesékből énekelhetek, és nem is akármilyen mesékből, hanem a mai gyerekek egyik legnagyobb kedvencéből, ahol egy lány különleges képességgel rendelkezik és szívét emiatt bánat gyötri…de hogy melyik is ez a történet, az majd szeptemberben kiderül!