Zenés bemelegítés - Szalai Kata (Természettudományi Kar)

„Éld az álmaid, ne álmodd az életed!”

Szalai Kata

Már óvodás koromban megismerkedtem az úszással és az atlétikával, de az igazi sportot számomra a tánc, a kötélugrás és az akrobatikus talajtorna jelentette. Kisiskolásként ismerkedtem meg a látványtánccal, majd 11 évig versenyszerűen űztem. A napi edzések kikapcsolódást és szórakozást jelentettek számomra. Szorgalmas, kitartó munkám segített bekerülni a legjobb csoportba. Free Show, Fantasy és Disco Freestyle kategóriákban versenyeztem, melyekben számos hazai- és nemzetközi bajnokságokon értem el dobogós helyezéseket egyéniben, duóban és formációban egyaránt. Nemzetközi versenyen formációban hatszor, egyéniben 2012-ben sikerült a dobogó tetejére állnom.

Érettségi után kerültem Pécsre, és legnagyobb örömömre már a második félévben csatlakoztam a PTE Táncegyütteshez, azóta is aktív tagja vagyok a csapatnak.

2014/15-ös tanévben Testépítés- fitnesz OKJ-s sportedzői képzést végeztem el.

A jövőben szeretnék az edzői pályán is kibontakozni, tudásomat, a tapasztalataimat másokkal megosztani.

2017 februárjától lehetőséget kaptam, hogy a Táncoló Egyetem keretein belül alakformáló-táncaerobik órát tartsak.

Várok mindenkit sok szeretettel a Jubileum 650 PTE Napon a Széchenyi térre egy fergeteges zenés- aerobikos bemelegítésre!